^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Pedagog szkolny

Regulamin konkursu recytatorskiego

 

II POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ

PODRÓŻE Z HERBERTEM”

 

 Mamy zaszczyt zaprosić uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Słupska i powiatu słupskiego do udziału w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej „Podróże z Herbertem”.

 

Organizator

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Cele

1. Popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta.

2. Rozwijanie umiejętności interpretacyjnych.

3. Uwrażliwianie młodzieży na wartości etyczne i estetyczne wpisane w literaturę.

4. Rozwijanie uzdolnień w zakresie recytacji i śpiewu.

 

Regulamin

1. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Słupska
i powiatu słupskiego.

2. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch odrębnych kategoriach:

a) recytatorskiej,

b) poezji śpiewanej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, a laureaci – dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodą za zajęcie I miejsca w obu kategoriach jest wycieczka do Heide-Parku w Soltau. Fundatorem nagrody głównej jest Biuro Podróży Euro – Tours.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zaprezentowanie jednego utworu poetyckiego lub fragmentu prozy Zbigniewa Herberta. Czas recytacji nie powinien przekraczać 5 minut. Forma prezentacji jest dowolna, może być wzbogacona o ruch, dźwięk lub rekwizyt.

4. Konkurs recytatorski i poezji śpiewanej odbędzie się 7 kwietnia 2016 r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Z. Herberta w Słupsku przy ulicy Deotymy 15 A, w sali nr 29 o godz. 12.00.

Tego samego dnia nastąpi podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

5. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie udziału do 31.03.2016 r. (karta zgłoszenia):

- pisemnie pod adresem organizatora:

V Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta

ul. Deotymy 15 A

76-200 Słupsk

Z dopiskiem: KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ

- lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- lub telefonicznie: (59) 845 60 22

 

 

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.