• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Pedagog szkolny

XII Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

10 kwietnia 2017r. w Gdańsku odbył się finał XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski w Gdańsku przy współpracy ze starostwami powiatowymi i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, o regionie i kształtowaniu aktywnych postaw obywatelskich.

W tym roku konkurs odbył się w dwóch etapach. W części pierwszej wzięło udział 388 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 70 osób. W finale walczyło 64 uczniów, w tym nasz reprezentant Filip Żukowski z klasy IIIb. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 42 pytania.

Najwięcej punktów, po 46, zdobyły dwie osoby w tym reprezentant naszej szkoły. Konieczna była dogrywka, w której zwyciężył Filip. W historii konkursu Filip jest pierwszym uczniem ze Słupska, któremu udało się wywalczyć I miejsce.

Gratulujemy!:-)

Poniżej link do artykułu na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego:

http://pomorskie.eu/-/mlodzi-specjalisci-od-samorzadu-terytorialnego-zacieta-dogrywka-w-finale-konkursu

 

 

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.