^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Pedagog szkolny

Uczennica V LO wśród laureatów konkursu "KNOW AMERICA"

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Magdalena Müller z klasy Ic (opiekun mgr Jolanta Żeromska) została jedną z laureatek konkursu "Know America". Jest to konkurs internetowy, w którym co roku bierze udział młodzież z całej Polski. Organizatorami konkursu jest Fundacja Wspomagania Wsi, Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce.

Konkurs składał się z trzech etapów. Uczestnicy  w pierwszym etapie musieli wykazać się wiedzą z dziedzin kultura, historia, polityka czy stosunki polsko - amerykańskie. W drugim etapie niezbędna była umiejętność zdobyta na języku polskim, czyli napisanie eseju na jeden z 15 tematów. Ostatni etap odbył się już w Warszawie i składał się z testu, i części ustnej z języka angielskiego.

Magda wraz opiekunem wzięła udział w spotkaniu laureatów i finalistów, który odbył się w dniach 29-31 marca 2017r. w Warszawie. Ten trzydniowy pobyt w stolicy był wypełniony wieloma atrakcjami. Uczestnicy zwiedzali muzea, byli na spektaklu w Teatrze Narodowym. Odwiedzili American School of Warsaw i tradycyjną amerykańską restaurację TGi Fiday. Ukoronowaniem pobytu w Warszawie był wykład w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, a po nim lunch w Rezydencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych. W trakcie uczestnicy mogli porozmawiać z amerykańskimi ambasadorami, a także zostały im wręczone dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.