^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

News 2017_18

13 września 2018r. klasa 2 b uczestniczyła w koncercie prof. Andrzeja Tatarskiego Spotkanie z muzyką I. Paderewskiego i F. Chopina w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Recital fortepianowy odbył się w ramach obchodów  100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Opiekunami były p. Jolanta Jedlińska i p. Małgorzata Kowalczyk.

21.09.2018r.  ok. 100 uczniów naszej szkoły brało udział w Jubileuszowej 25 Akcji „Sprzątanie Świata - Polska”. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo istotne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Koordynatorem szkolnej akcji była Pani Żaneta Obolewicz i Pani Urszula Hilarecka.

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata

W czerwcu, realizując projekt „Wracamy do korzeni”, nawiązaliśmy współpracę z polską Szkołą im. Szymona Konarskiego w Wilnie. Polskie dzieci na Litwie mają swoje szkoły, mogą uczyć się języka ojczystego, mają podręczniki, lektury, ale przyznały, że brakuje im współczesnej literatury dla młodzieży. Nam dwa razy powtarzać nie trzeba. We wrześniu ogłosiliśmy akcję zbierania takiej literatury – w ciągu dwóch tygodni zebraliśmy dziesięć kartonów. Dzięki uprzejmości pani Krystyny Popiel z NOT w sobotę, 29 września, książki nie tylko dotarły do Wilna, ale zostały uroczyście wręczone na jubileuszowej gali Związku Polaków na Litwie w Domu Polskim. Dyrektor szkoły, pan Walery Jagliński, przysłał nam piękne podziękowania i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca dalej będzie się rozwijać. No i że utrafiliśmy w gusta czytelnicze młodych wilnian J

Czytaj więcej: Zbiórka książek dla polskich uczniów na Litwie

28.09.2018 roku w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbył się "Bieg z Herbertem" zorganizowany w ramach obchodu Roku Herberta przez naszą szkołę. W biegu wzięło udział 244 uczniów i nauczyciele V LO.

W kategorii dziewcząt pierwsza piątka przedstawiała się następująco:

1. Julia Podpłońska,

2. Alaksandra Krzysztofowicz,

3. Wiktoria Nowińska,

4. Patrycja Biernacka,

5. Adrianna Hadryś.

W kategorii chłopców:

1. Antoni Gulbiński,

2. Filip Gomaradzki,

3. Konrad Kowalski,

4. Filip Małaczek,

5. Andrzej Płaczkiewicz.

W ramach rozgrzewki uczniowie i nauczyciele V LO odtańczyli "Belgijkę".

Zwycięzcy otrzymali medale, puchary oraz nagrody, które wręczali Pani dyrektor Wioleta Kurtiak oraz wicedyrektor szkoły Krzysztof Reszka. Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie podarunki. Cała społeczność V LO zakończyła bieg i zabawę z uśmiechem na twarzy.

Wypowiedzi uczniów:

Ola Krzysztofowicz - impreza świetnie zorganizowana, cudowna, wesoła atmosfera, wysoki poziom biegu, super nagrody, jednym słowem czekam na powtórkę.

Szymon Frankowski - dzisiejszy bieg był wydarzeniem łączącym całą naszą szkołę, upamiętniający naszego patrona Zbigniewa Herberta. Wydarzenie, podczas którego nie wszyscy starali się pobić rekord trasy, niewątpliwie zostanie zapamiętane na długo przez uczniów jako ciekawy sposób uczczenia roku 2018 - roku Zbigniewa Herberta. 

Czytaj więcej: Bieg z Herbertem

3 października 2018 r., w sali im. Konstytucji 3 Maja Urzędu Miejskiego w Słupsku odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta Słupska. Pośród 37 nagrodzonych ze wszystkich typów szkół naszego miasta znalazły się dwie uczennice V LO. Stypendium artystyczne otrzymały utalentowane wokalnie Paulina Łaga z klasy IIId oraz Julia Nawacka z klasy IIIb. Rozpoczęły uroczystość nastrojową piosenką „Czas nas uczy pogody”. Dyplomy wręczyła pani Prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Słupsku - panią Beatą Chrzanowską. Miłym akcentem była prośba pani prezydent, by Paulina zaśpiewała a capella. „Alleluja” w jej wykonaniu zostało przyjęte wielkimi brawami. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Stypendium Prezydenta Miasta Słupska

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.