^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Wycieczka do Torunia

W dniach 13 - 14 kwietnia 2016 roku młodzież klas pierwszych (B, C, D) wraz z opiekunami Panią Marzenną Brzezińską, Panem Przemysławem Kasprowiczem oraz Panem Wojciechem Gajewskim, uczestniczyła w wycieczce naukowej do Toruńskiego Centrum Chemii w Małej Skali. W trakcie zajęć, prowadzonych metodą warsztatową, poznawaliśmy wytłumaczenie procesów chemicznych zachodzących dookoła nas oraz historię i tradycje tego pięknego miasta.

"Chemia dnia codziennego" czy "Mydło i pachnidło" to atrakcyjne zajęcia laboratoryjne pozwalające uczestnikom nie tylko na zapoznanie się z reakcjami i procesami chemicznymi, ale też samodzielnie, własnoręcznie wykonanie mydła czy świeczki zapachowej z oryginalnymi dodatkami. Dopełnieniem zajęć laboratoryjnych była wizyta w Toruńskim Planetarium i pokaz zatytułowany "Makrokosmos", wszak Toruń to miasto piernika i najwybitniejszego polskiego astronoma - Mikołaja Kopernika. Wizyta w Żywym Muzeum Piernika była okazją do praktycznej lekcji wypieku tego toruńskiego przysmaku, a spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem najważniejszych zabytków, to niezapomniana lekcja historii.

Autorem zdjęć jest Pan Przemysław Kasprowicz.

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.