^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

... nie dajmy zginąć poległym

Słowa wiersza Zbigniewa Herberta były mottem tegorocznej inscenizacji przygotowanej przez uczniów V LO dla uczczenia Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wyjątkowo zaprezentowali ją nie pierwszego, a dziesiątego marca. Zaprosili swych kolegów na niecodzienne spotkanie z Niezłomnymi Żołnierzami, z niemałym trudem wydobywanymi z niepamięci. To wciąż jednak, jak powiedziano we wstępie, nieodrobiona lekcja historii. Bogato ilustrowane prezentacjami i filmami losy bohaterów antykomunistycznego powstania, wiersze młodych poetów, piosenki dostarczyły nie tylko wiedzy o najnowszej historii, ale potrafiły wywołać łzy wzruszenia.

Po południu, o godzinie 17:00, w szkolnej auli również mieszkańcy Słupska mogli w tej lekcji historii uczestniczyć. Z zaproszenia skorzystali przedstawiciele Rady Miasta Słupska, harcerze, spora grupa mieszkańców. I oni nie kryli wzruszenia...

W inscenizacji wystąpili:

Adrian Poparda IIb, Natalia Wróblewska Id, Karolina Łyszyk IIIb, Zuzia Łyszyk Ia, Dorian Grzeszczak Ia, Marysia Wronkowska Ia, Paulina Matusiak IIIb, Hania Palewska IIc, Bartek Kowalczyk Ia, Agnieszka Zdyb IIId, Diana Koperkiewicz IIId, Oliwer Dybaś IIb, Patrycja Supieta IIId, Wiktoria Brych IIc, Eryk Pawicki Ia, Mateusz Kozłowski IIId, Patryk Jaszek - absolwent, Szymon Goliszek IIa.

Prowadzący:

Ania Jelonek IIc i Mateusz Rubaj Ib.

Dekorację przygotował Adrian Mazurkiewicz z kl. IIId.

Wszystkim należą się wyrazy uznania za zaangażowanie, podwójnie zasłużyła na nie Wiktoria Brych za oprawę muzyczną i Szymon Goliszek za oprawę multimedialną. Scenariusz przygotowała i nad całością czuwała pani Joanna Janusiak.

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.