^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Spotkanie z Panią Mirę Stanisławską-Meysztowicz

W czwartek, 17 września 2015 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Mirę Stanisławską-Meysztowicz, którą do Słupska zaprosił Prezydent Robert Biedroń na oficjalne otwarcie XXII edycji akcji „Sprzątanie Świata-Polska”. Pani Mira jest fundatorem i pierwszym prezesem Fundacji „ Nasza Ziemia”. To Ona, mieszkając od wielu lat w Australii, obserwowała rozwój kampanii „ Sprzątanie Świata” zapoczątkowanej właśnie na antypodach i przeniosła ją do Polski. Na spotkaniu, na którym oprócz naszych uczniów gościliśmy młodzież z Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 i IV Liceum Ogólnokształcącego, Pani Mira mówiła o trudach związanych z rozpropagowaniem tej akcji w Polsce. Dowiedzieliśmy się o rozwoju i skali kampanii w chwili obecnej oraz o innych akcjach Fundacji. Młodzież z zapartym tchem słuchała również opowieści Pani Miry o życiu w Australii. O pięknych plażach i surferach czekających na swoją falę i uciekających przed rekinami. Jej pierwszym spotkaniem z ptasznikiem, kangurami, koalą i przepiękną rafą koralową.

 

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.