^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 roku w V Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta uroczyście rozpoczął się kolejny rok szkolny.

O godzinie 11:00 w sali gimnastycznej zgromadziła się młodzież klas I, II, III, by uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała Pani Dyrektor Wioleta Kurtiak. W swym przemówieniu Pani Dyrektor nawiązała do tragicznych wydarzeń II wojny światowej oraz przypomniała słowa patrona szkoły, Zbigniewa Herberta, "Naród, który traci pamięć, traci sumienie". Następnie złożyła młodzieży i Gronu Pedagogicznemu życzenia owocnej i satysfakcjonującej pracy.

Po przemówieniu Pani Dyrektor delegacje klas II złożyły wiązanki kwiatów i znicze pod tablicami umieszczonymi na budynku szkolnym.

Pierwsza tablica poświęcona pamięci pomordowanych przez hitlerowców dzieci polskich w Słupsku, druga deportacja Żydów ze Słupska i części Pomorza. Budynek sali gimnastycznej był miejscem obozu zbiorowego.

Następnie Wiktoria Serafin zapowiedziała krótki program artystyczny, w którym wystąpiły: Wiktoria Brych, Wiktoria Serafin, Sandra Młyńska oraz absolwent szkoły, Patryk Jaszek.

Na zakończenie uroczystości Pani Wicedyrektor, Urszula Hilarecka, podała numery sal, do których mieli się udać uczniowie.

Odpowiedzialnymi za przygotowanie uroczystości były: Jolanta Jedlińska, Katarzyna Góra oraz dekorację kwiatową Agnieszka Dacków.

 

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.