^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dzień bogaty w chwile zwane momentami

    W dniach 18-22 maja br. odbyła się już XXII Pomorska Wiosna Literacka organizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „VOLUMIN”.

Jest to cykl spotkań autorskich, kierowany do wszystkich miłośników książek ze Słupska i regionu. Ma na celu promowanie czytelnictwa i wartościowej literatury oraz umożliwia spotkanie z ulubionym artystą. W tym roku zaproszeni zostali: Ewa Chotomska, Barbara Ciwoniuk, Barbara Gawryluk, Michał Rusinek, Barbara Kosmowska, Jolanta Nitkowska-Węglarz, Daniel Odija.

19 maja w Teatrze Rondo, Słupskim Ośrodku Kultury przy ulicy Niedziałkowskiego 5 w Słupsku, odbyła się uroczysta inauguracja, na której były obecne uczennice naszej szkoły z klasy Ib – Wiktoria Jaranowska, Weronika Groszek, Daria Kurlapska, Anna Jurak i Alicja Jakubiak. Towarzyszyła im pani Małgorzata Kowalczyk. Podczas uroczystości każdy z literatów przedstawiał się, opowiadał o swoim debiucie oraz o swoich dokonaniach. Po prezentacji oficjalnie zakończono inaugurację i zaproszono na mały poczęstunek.

Wywiad z jednym z zaproszonych gości, z Michałem Rusinkiem można przeczytać w gazetce szkolnej na stronie: herbertonvlo.blogspot.com.

                                                                                                                                                                 Alicja Jakubiak


Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.