^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

I POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ

17 kwietnia 2015 roku odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej „Inspiracje obcą kulturą w twórczości Zbigniewa Herberta”. Inicjatorem pomysłu oraz organizatorem konkursu było V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku. Szkoła należąca do elitarnego Klubu Herbertowskich Szkół włączyła się w działania mające na celu popularyzację twórczości Poety wśród młodych słupszczan. Do rywalizacji o miano najlepszego interpretatora wierszy Herberta przystąpili uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Słupska i powiatu słupskiego.

Osiemnaścioro uczestników wytypowanych w eliminacjach wstępnych walczyło o tytuł laureata. Jury w składzie: Przewodnicząca: Jolanta Krawczykiewicz – instruktorka Ośrodka Teatralnego RONDO, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury, Bogusława Plebanek – nauczyciel muzyki, instruktor w MDK, Tadeusz Picz –muzyk oceniało uczestników w dwóch kategoriach – recytacja i poezja śpiewana. Przyznano następujące miejsca: w kategorii RECYTACJA I miejsce ex aequo - Natalia Kobiałka z Gimnazjum w Kobylnicy oraz Jonathan Paweł Spaczyński z V LO w Słupsku II miejsce – Patrycja Rozmiarek z Gimnazjum nr 4 w Słupsku III miejsce- nie przyznano Wyróżnienie – Szymon Goliszek z V LO w Słupsku Wyróżnienia specjalne: Adam Hałaburda z Gimnazjum nr 5 w Słupsku oraz Jędrzej Sibiński z Gimnazjum w Żelkowie w kategorii POEZJA ŚPIEWANA I miejsce – Paulina Łaga z Gimnazjum nr 5 w Słupsku II miejsce – Oliwer Dybaś z V LO w Słupsku III miejsce – Wiktoria Brych z V LO w Słupsku. Fundatorami nagród było Biuro Podróży Euro Tours w Słupsku oraz Rada Rodziców V LO. Patronat nad konkursem objęły takie instytucje, jak: Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, Kanał 6 oraz Gryf24.pl.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

/>

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.