^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Wizyta w sądzie

23 maja klasa Ib uczestniczyła w nietypowej lekcji. Przemierzając drogę od wewnętrznego dziedzińca Sądu Okręgowego w Słupsku, skąd oskarżeni z karetki więziennej prowadzeni są do cel, w których oczekują na rozprawę. Wąskimi schodami korytarzem bez okien uczniowie dotarli do sali rozpraw. Okazją do tej wizyty był Dzień Wymiaru Sprawiedliwości upamiętniający rocznicę śmierci sędziego Śledczego Giovaniego Falcone, jego żony oraz ochraniających ich policjantów, zamordowanych 23 maja 1992 roku przez sycylijską mafię. 

Sędzia Agnieszka Niklas - Bibik opowiedziała o tym wydarzeniu, ilustrując swą wypowiedź krótkim filmem dokumentalnym, po czym przedstawiła system władzy sądowniczej w Polsce. Uczniowie, wśród których niewątpliwie znajdziemy przyszłych prawników, zainteresowani pracą sędziego zadawali pani Agnieszce dociekliwe pytania. Opowieści o trudnych sprawach, często wiążących się z zagrożeniem bezpieczeństwa sędziego czy jego rodziny, zawiłości procedur, ogrom wiedzy prawniczej niezbędnej do rzetelnego, sprawiedliwego orzekania wzbudziły podziw młodzieży. Ilu z nich zdecyduje się pójść śladami pani Agnieszki?

Link do artykułu w Głosie Pomorza z wizyty:

http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/g/dzien-wymiaru-sprawiedliwosci-w-slupskim-sadzie-okregowym,12108592,23949904/

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.