^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

III POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ „Podróże z Herbertem” pod patronatem Starosty Słupskiego

Dnia 7 kwietnia 2017 roku odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej „Podróże z Herbertem”. Patronat nad konkursem objął Starosta Słupski. Organizatorem konkursu jest V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku, szkoła należąca do elitarnego Klubu Herbertowskich Szkół. Do rywalizacji o miano najlepszego interpretatora wierszy Herberta przystąpili uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Słupska i powiatu słupskiego. O tytuł laureata walczyło 33 uczestników.

Jury w składzie:  pani Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury, pan dr hab. prof. Tomasz Tomasik oraz nasz absolwent Maciej Banachowski, oceniało uczestników w dwóch kategoriach – recytacja i poezja śpiewana.

 

W kategorii RECYTACJA przyznano:

I miejsce  - ADAM POBOŻY z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku

II miejsce ex aequo – NIKOLA GASIANIEC z Zespołu Szkół Samorządowych w Objeździe oraz MARIA KOCIOŁ z Gimnazjum nr 5 w Słupsku

III miejsce – ŁUCJA MIELIWODZKA z Zespołu Szkół Samorządowych w Objeździe

Wyróżnienie – ALEKSANDRA SMOLAK z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

W kategorii POEZJA ŚPIEWANA przyznano:

I miejsce – PAULINA ŁAGA z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

II miejsce – IZABELA ŁUGOWSKA z Katolickiego Gimnazjum w Słupsku

III miejsce – WIKTORIA BRYCH z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

Fundatorami nagród było Biuro Podróży Euro Tours w Słupsku oraz Rada Rodziców V LO. Patronat nad konkursem objęły instytucje: Starostwo Powiatowe, Akademia Pomorska w Słupsku orazTeatr Rondo.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.