^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Wizyta w Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku

 

Lekcja historii to świadectwo dziejów, źródło prawdy o życiu oraz wyraz pamięci o wydarzeniach definiujących naszą teraźniejszość. Korzenie nas wszystkich sięgają przeszłości, dlatego tak ważne jest poznanie historii swojej ojczyzny. Bez niej nie sposób zrozumieć otaczającej nas rzeczywistości”.

W nietypowej lekcji historii mogli uczestniczyć uczniowie klas humanistycznych. 17 lutego 2017 r. młodzież z naszej szkoły gościła z wizytą w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. W sali edukacyjnej im. A. E. Fieldorfa „Nila” mogliśmy wysłuchać prelekcji pana Krzysztofa Drażby, głównego specjalisty z Biura Edukacji IPN w Gdańsku, który przedstawił strukturę oraz statutowe zadania Instytutu Pamięci Narodowej. Następnie pracownicy z Archiwum IPN w Gdańsku, przybliżyli młodzieży zadania oraz metody pracy archiwistów, co dla uczniów z klas humanistycznych okazało się bardzo cenne oraz oprowadzili po magazynie archiwalnym, na co dzień niedostępnym dla odwiedzających. W tej części spotkania uczniowie mieli też okazję zapoznać się z wybranymi dokumentami zgromadzonymi w Archiwum IPN w Gdańsku. Największe emocje budziły udostępnione zbiory ze Słupska.

Nasza wizyta w IPN zakończyła się wysłuchaniem dwóch prelekcji pana Bartosza Januszewskiego pt.: „Służba Zwycięstwu Polski – Związek Walki Zbrojnej – Armia Krajowa, jako podziemne Wojsko Polskie” oraz „Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego” będący uzupełnieniem do projekcji filmu dokumentalnego o Polskim Państwie Podziemnym.

Wszyscy uczniowie otrzymali po egzemplarzu opracowania historycznego „Testament Polski Walczącej”, a szkoła materiały edukacyjne na Dzień Żołnierzy Wyklętych, który w naszej szkole uroczyście akcentujemy już 2 marca br.

Wieczór spędziliśmy w Teatrze Muzycznym w Gdyni na musicalu będącym adaptacją książki Szolema Alejchema, opowiadającą o losach żydowskiej rodziny, skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi Anatewki w carskiej Rosji. „Skrzypek na dachu” w reżyserii Jerzego Gruzy to obraz przemian, upadania tradycji, o której tak wiele się mówi i która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami. To także jeden z niewielu musicali, w którym w piękny, dowcipny, liryczny i dramatyczny zarazem sposób mówi się o podstawowych wartościach życia i przemijaniu.

Wyjazd odbył się z inicjatywy pana Wojciecha Gajewskiego, a opiekunami były również panie Jolanta Żeromska i Dorota Kudlik.

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.