^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Finał XXIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Od 12 do 14 stycznia 2017 roku trwały finałowe przesłuchania XXIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Spośród niemal 16 tysięcy(!) uczestników regionalnych etapów festiwalu do finału zakwalifikowano 128 podmiotów, tzn. solistów, zespoły i chóry w różnych grupach wiekowych. Wśród finalistów znalazła się Paulina Łaga z klasy I d. To pierwszy jej występ w konkursie tej rangi. Jak zaznaczył dyrektor festiwalu, ks. Piotr Pilśniak, sam udział w finale jest wielkim wyróżnieniem. Największa konkurencja  była w kategorii solistów - sześćdziesięciu uczestników ubiegało się o laur festiwalu, niestety, w tej kategorii przyznano tylko jedną nagrodę. Wśród nagrodzonych znalazł się nasz absolwent, Patryk Jaszek, który z zespołem Kontrapunkt z Gdańska wyśpiewał drugą nagrodę.

Dla Pauliny i jej opiekuna (p.Janusiak) udział w festiwalu był nie tylko ciekawą przygodą, dla Pauliny nowym doświadczeniem artystycznym, ale też dał możliwość poznania ciekawych ludzi i nowych miejsc. Zamek będziński i muzea były do dyspozycji wszystkich uczestników festiwalu, tak więc obie w pełni skorzystały z oferty. Wielkim przeżyciem był niemal trzygodzinny koncert galowy, w pełni profesjonalny, transmitowany na żywo. A wszystko to możliwe dzięki wsparciu firmy PLASTMET z Kobylnicy. Dziękujemy!

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.