^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Orszak Trzech Króli

Już po raz trzeci młodzież V LO wraz z panią Joanną Janusiak wzięła udział Orszaku Trzech Króli, który z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. W przemarszu tegorocznego orszaku nie przeszkodził nawet trzaskający mróz, wręcz przeciwnie – zmobilizował biorących w nim udział do większej aktywności w śpiewie i tańcu.

Żeby jednak nie było tak dobrze, na początku zepsuło się nagłośnienie. Wiktoria Brych i Ringo Todorovič, którzy mieli śpiewać przed rozpoczęciem marszu, nie mieli możliwości zaprezentować przygotowanych na tę okoliczność kolęd i pastorałek. Ringo jednak się nie poddał i wcielił się w… wielbłąda! A właściwie w jego głowę. Kostium niemal naturalnej wielkości tegoż zwierzęcia przygotował jeden z organizatorów  marszu w Słupsku. Drugą część wielbłąda stanowił Tomek Grzegrzółka z klasy I b, debiutujący w orszaku.  Całość prowadził za uzdę konstruktor, pilnując, by wielbłąd się nie znarowił. Trzeba przyznać, że Ringo i Tomek grali jedną z najtrudniejszych ról.  Ale… dzięki strojowi był im też chyba najcieplej :-). Pięknymi aniołami były nasze licealistki z kl. I d – Aneta Gustowska, Kamila Jaszewska, Oliwia Karpińska i Kamila Kubik, których zwieść próbował przystojny diabeł – kusiciel, czyli ich klasowy kolega Kuba Marzec. Głównym jednak podjudzaczem, jak dotąd niezastąpionym diabliskiem, był Patryk Jaszek, nasz absolwent, obecnie student drugiego roku germanistyki UG.  Między nimi, kłapiąc szczęką, brylował futrzasty turoń – Szymon Goliszek z kl. III a. Asystowała mu wiernie myszka – Oliwia Bielska z kl. I b

W tegorocznym Orszaku Trzech Króli maszerował biskup Krzysztof Włodarczyk, który był pod wrażeniem tak organizacji marszu, jak i postawy mieszkańców Słupska. Na najwytrwalszych czekała pyszna, a co najważniejsze – gorąca! – grochówka.

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.