^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Wycieczka w nagrodę!

30 listopada 2016 r. czterdziestu uczniów V LO wzięło udział w wycieczce w całości ufundowanej przez ks. Jana Giriatowicza w nagrodę za przygotowanie akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Inscenizację zatytułowaną „Niepokonana”, ukazującą w pieśniach i piosenkach historię zwycięskich zmagań polskiego oręża, zaprezentowaliśmy mieszkańcom Słupska. Wśród widzów był też ks. Jan – wzruszony występem postanowił nagrodzić uczniów wycieczką. Tym sposobem zwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie wysłuchaliśmy bardzo interesującego wykładu. Przewodnik zachwycił nas sposobem przekazania wiedzy, byliśmy pod wrażeniem piękna jego języka. Żeby nasi maturzyści mogli na takim poziomie zdawać tegoroczny egzamin...

Kolejnym etapem wycieczki był Szymbark i Centrum Promocji Regionu. Standardowy program zwiedzania wzbogacony był niestandardowym koncertem Wiktorii i Ringa na największy fortepianie świata. Mimo że aura nie dopisywała, humory dopisywały w nadmiarze i nic nie zmąciło naszej radości!

Księże Janie – Dziękujemy!!!

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.