^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

IWIS 2016

W tym roku już po raz 10. została zorganizowana Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków „IWIS 2016”. Wydarzenie organizowane było przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską.

W wystawie prezentują swoje osiągnięcia zarówno uznane placówki naukowo – badawcze, uniwersytety i politechniki, jak również innowacyjne przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy. Jest to jedyne w Polsce wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 10 – 12 października 2016 w Warszawie. Zaprezentowano rozwiązania z 26 państw, między innymi z Malezji, Bułgarii, Kanady, Chorwacji, Czech, Indonezji, Iranu, Tajwanu, Tajlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jemenu. Polscy wynalazcy zaprezentowali ponad 130 rozwiązań z rozmaitych dziedzin nauki, a wśród nich znaleźli się uczniowie V LO: Jonathan Spaczyński, Kamil Kaczmarkiewicz i Patryk Golis z projektem ADSM – AUTOMATYCZNY DOMOWY SYSTEM MEDYCZNY. Nasi uczniowie wywalczyli srebrny medal.

Wyjazd naszych uczniów był współfinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.

Gratulujemy!

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.