^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Spotkanie z panem Jackiem Frankowskim

12 października gościliśmy w naszej szkole pana Jacka Frankowskiego - jak sam się przedstawił: z wykształcenia leśnik, z zainteresowań historyk, z zawodu karykaturzysta, rysownik, filmowiec, słowem - artysta. Opowiedział o swej ciekawej drodze kariery. Zafascynowany stylem znanego karykaturzysty Andrzeja Mleczko, debiutował satyrycznymi rysunkami w 1974 r. „Słowie Powszechnym” i „Lesie Polskim”, publikował w kilkudziesięciu czasopismach, ale największy rozgłos przyniosły mu projekty lalek do telewizyjnej szopki „Polskie ZOO”. Zaprezentował nam kolejne szkice, które posłużyły mu do stworzenia Lwa - odgrywającego w tym cyklicznym programie ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsę. Pan Frankowski opowiedział też o współpracy z Jerzym Hoffmanem, reżyserem ekranizacji Sienkiewiczowskiej „Trylogii”, której bohaterów przedstawił na rysunkach prezentowanych dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. Sam też produkuje filmy - kończy właśnie pracę nad czteroczęściowym filmem dokumentalnym poświęconym Puszczy Białowieskiej.

Niewątpliwie pan Jacek Frankowski to barwna postać, człowiek o wielu talentach i dużej wiedzy, tak historycznej, jak i ekologicznej, filmowej, czytelniczej…

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.