^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2017-2020) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2017-2020) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2017-2020) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2017-2020) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

Dane szkoły

Na sportowo!

W ramach zajęć fakultatywnych z wychowania fizycznego prowadzonych przez pana Wojciecha Strójwąsa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach sportowych na hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Słupsku. Uczniowie klas I i II mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, profesjonalnej siłowni oraz zajęciach fitness, a także pokonać tor przeszkód, który jest częścią egzaminu dla kandydatów do szkoły policji.

Finał Piłki Ręcznej Chłopców

W dniach 11-12 grudnia 2017 odbył się na hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Słupsku finał B w piłce ręcznej chłopców. Były to zawody rozgrywane w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Po wyrównanej walce z zespołami ZSMiL Słupsk, SMS Słupsk oraz ZSOiT Ustka nasi wspaniali zawodnicy zajęli 3 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Chojnacki Patryk, Filip Eryk, Frankowski Szymon, Gładikowski Krystian, Jungling Borys, Kalinowski Michał, Krupiński Konrad, Napierkowski Fabian, Nowak Jakub, Szkrawan Marcin i Zapadka Karol.

Dane szkoły

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

ul. Deotymy 15a

76-200 Słupsk

NIP: 839-20-73-474

Niecodzienna lekcja z Akademią Pomorską

29.03.2017r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja. Dr Tomasz Tomasik z Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz  z uczniami klasy 1b próbował zanalizować "Motyw dłoni w wierszach pisanych przez mężczyzn i kobiety". Utwory S. Barańczaka, Z. Herberta, H. Poświatowskiej, W. Szymborskiej, M. Hillar były  dobrym materiałem, aby uchwycić różnicę istniejące w postrzeganiu świata przez mężczyzn i kobiet.

Godziny pracy

   poniedziałek - piątek
                                w godzinach 7:30 - 15:30
                                dla uczniów  7:45 - 14:30

Sekretarz - mgr Natalia Skrzypczak

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.