• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Dane szkoły

Dzień Języków Obcych i Turniej Gier Logicznych

20 marca odbyły się w naszej szkole dwie imprezy szkolne - Dzień Języków Obcych i Turniej Gier Logicznych. W ramach Turnieju Gier Logicznych przedstawiciele klas pierwszych i drugich naszej szkoły rywalizowali o najwyższe nagradzane miejsca rozwiązując zagadki i zadania wymagające dobrej znajomości języka angielskiego i umiejętności logicznego myślenia. Turniej wygrali uczniowie klasy I b – Maksym Słojka, Eryk Sobiecki i Zuzanna Grabowska udzielając najwięcej poprawnych odpowiedzi. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy I d – Karolina Lorek, Hubert Ciechanowski i Zuzanna Łaga. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie klasy II b – Szymon Frankowski, Filip Małaczek i Piotr Binkowski.

Podczas Dnia Języków Obcych zostały wręczone nagrody zwycięzcom Turnieju Gier Logicznych oraz miały miejsce występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Imprezę szkolną otworzył występ wokalny uczniów prowadzących tę imprezę szkolną  szkolną – Pauliny Łagi (kl. II d) oraz Ringo Todorivic (kl. II c) Następnie swój taniec zaprezentowała grupa taneczna „Freaky steps” z Balance Dance Studio z MCK w Słupsku, w jej składzie występowała uczennica klasy II d – Kamila Jaszewska. W dalszej części imprezy szkolnej miało miejsce przedstawienie szkolne pt. „Z pamiętnika podróżnika” zaprezentowane przez klasę II d do którego scenariusz napisał uczeń klasy III b – Oskar Chyżyński. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice naszej szkoły Natalia Adamkiewicz (kl. II c) i Natalia Hydzik (kl. I c) oraz uczniowie klasy I b wykonując dwie piosenki w języku francuskim. Dużą popularnością wśród publiczności  cieszyły się występy taneczne uczniów klas I a i I c. O dekoracje sceniczne i wystój sali 29 gdzie odbył się Turniej Gier Logicznych zadbali uczniowie klasy I c i I a.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Turnieju Gier Logicznych i Dnia Języków Obcych serdecznie dziękujemy!

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.