^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Dane szkoły

Wieczór poezji Władysława Syrokomli

Na prośbę pani Krystyny Popiel, wiceprezes Zarządu Rady Regionalnej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku młodzież V LO, pod kierownictwem pani Joanny Janusiak przygotowała wieczór poezji Władysława Syrokomli – przedstawiciela romantyzmu krajowego, popularnego wśród Polaków na Litwie, ale niestety, nieobecnego w naszych licealnych  podręcznikach literatury. Wiersze poety (Syrokomla to pseudonim literacki Ludwika Kondratowicza) zaprezentowali: Oliwia Bielska, Magda Sobierajska, Natalia Damps i Hania Dobkowska z kl. I b, Hania Palewska z kl. III c, Dorian Grzeszczak i Bartek Kowalczyk z kl. IIa. Śpiewała też Zuzia Łyszyk z kl. II a, muzykę zaś skomponowała Wiktoria Brych z kl. III c. Ona też i Eryk Pawicki z kl. II a akompaniowali. Pani Janusiak opowiedziała przy okazji o życiu i twórczości poety. Po uczniowskiej prezentacji uczestnicy spotkania obejrzeli film „Śladami Władysława Syrokomli”, który powstał podczas ostatniej wycieczki członków NOT do Wilna. Gościem honorowym spotkania był pan Jan Andrzejewski, prezes Związku Inżynierów Polskich na Litwie.

Dzięki temu spotkaniu przynajmniej część naszych licealistów bliżej poznała Władysława Syrokomlę i jego twórczość. Pani Krystyna Popiel przygotowała też dla każdego ucznia upominki, co było bardzo miłą niespodzianką.

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.