^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

News 2017_18

Herberton

Ukazał się nowy numer naszej szkolnej gazetki "Herberton" - zapraszamy do lektury dostępnej pod adresem:

Herberton 8/10/2018

Wyjście do MBP w Słupsku

13 września 2018r. klasa 2 b uczestniczyła w koncercie prof. Andrzeja Tatarskiego Spotkanie z muzyką I. Paderewskiego i F. Chopina w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Recital fortepianowy odbył się w ramach obchodów  100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Opiekunami były p. Jolanta Jedlińska i p. Małgorzata Kowalczyk.

FINAŁ B – piłka halowa

29.10.2018 r. odbył się Finał B w piłce halowej chłopców, do którego dostaliśmy się po kilku latach przerwy. Nasza reprezentacja zajęła w nim IV miejsce zostawiając za sobą bardzo dobre wrażenie. Liczymy, że w rozgrywkach na Orliku, które odbędą się w kwietniu nasi uczniowie osiągną jeszcze lepszy wynik.

Gratulujemy!

Czytaj więcej: FINAŁ B – piłka halowa 

ROK ZBIGNIEWA HERBERTA 2018 – OBCHODY DNIA PATRONA

W 2018 roku minęło dwadzieścia lat od śmierci Zbigniewa Herberta. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta, podkreślając w ten sposób wyjątkowe miejsce Poety wśród uznanych twórców polskich i europejskich.

My również uczciliśmy pamięć Z. Herberta, uroczyście obchodząc Dzień Patrona. 26 października odbył się apel szkolny, w czasie którego uczniowie mieli okazję wysłuchać  utworów Z. Herberta w niezwykłym wykonaniu swoich utalentowanych kolegów.

Obejrzeli prezentację dotyczącą najważniejszych wydarzeń z życia Poety. Prowadzący przedstawili relację z XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół w Gdańsku, w którym uczestniczyła delegacja naszej szkoły. Następnie wystąpiły recytatorki, które reprezentowały V LO w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie „Herbertiada”. W czasie apelu zostały wręczone dyplomy laureatom szkolnego konkursu literackiego.

I miejsce zajęła Karolina Gańska z kl. I b, II miejsce – Kornelia Fudala z III b, III miejsce – Michał Andrzejewski z II d. Gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wartościowe prace.

Opiekunowie: p. Jolanta Jedlińska i Joanna Michałowska

 

Czytaj więcej: ROK ZBIGNIEWA HERBERTA 2018 – OBCHODY DNIA PATRONA

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.