• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2019-2020) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2019-2020) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2019-2020) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2019-2020) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

News 2017_18

V LO z medalami

W dniu 9 października nasi uczniowie wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywanych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się w Lasku Północnym, a pierwsze na start stanęły dziewczęta, które po bardzo zaciętej rywalizacji zajęły wysokie, drugie miejsce.
 
Srebrny medal wywalczony został w składzie:
Wiktoria Pańka,Adrianna Litwin,Martyna Gałek,Wiktoria Gałka,Weronika Maciejewska,Julia Podpłońska,Ada Kalinowska,Weronika Szmigiero,Amelia Drużba,Katarzyna Nowakowska.
 
Po dziewczętach na linię startu zgłosili się chłopcy, którzy poprawili swój zeszłoroczny wynik zajmując VIII miejsce.
 
Sztafeta chłopców biegła w składzie:
Antoni Gulbiński,Adam Kosna,Tomasz Parzych,Patryk Dogadalski,Kacper Moczulski,Miłosz Makowski,Szymon Sikora,Eryk Świtalski,Filip Gomaracki,Jan Hołowienko.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 

XXI Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół i 25-lecie Naszej Szkoły!

W dniach 3 – 4 października 2019 r. w murach V LO gościło wielu  niezwykłych gości. Okazja ku temu była niezwykła, bowiem  w murach naszej szkoły odbywał się XXI Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół oraz jubileusz szkoły. V LO świętowało 25 - lecie .

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 Mszą św. celebrowaną przez  Biskupa pomocniczego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Krzysztofa Włodarczyka w Kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku. Po mszy spod kościoła zaproszeni goście, delegacje Klubu Herbertowskich Szkół, młodzież V LO przemaszerowali ulicami miasta pod Ratusz, by tam wspólnie z władzami Miasta Słupska zrobić pamiątkowe zdjęcie.

O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta akademia, na której przemawiali: Dyrektor szkoły Wioleta Kurtiak, Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka- Wojewódzka oraz posłowie, zaproszeni dyrektorzy słupskich szkół. Uroczystość zakończyła się programem artystycznym przygotowanym przez uczniów V LO pod kierunkiem Jolanty Jedlińskiej.

Kolejnym punktem programu było spotkanie delegacji Klubu Herbertowskich Szkół z  władzami Miasta Słupska .

Młodzież pozostała w szkole i uczestniczyła w wykładzie prof. Kazimierza Nowosielskiego oraz warsztatach z dr. hab. Tomaszem Tomasikiem.

O godz. 16.00 delegacje wraz z dyrekcją i nauczycielami zwiedzili wystawę prac Witkacego w Białym Spichlerzu, a następnie wysłuchali koncertu przygotowanego przez młodzież V LO, absolwentów, sympatyków i przyjaciół. Orkiestrą dyrygował uczeń klasy II c Michał Krawczun. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Jolanta Jedlińska.

Na zakończenie dnia o godz. 20.00 odbyło się posiedzenie KHS, na którym podejmowano ważne dla Klubu decyzje.

4 października delegacje KHS, nauczyciele V LO oraz uczestniczyli w wycieczce do Słowińskiego Parku Narodowego.

Tego dnia o godz. 16.00 odwiedzili nasze progi absolwenci, którzy z wielkim sentymentem wspominali spędzone chwile w V LO.

O 18.00 miał miejsce koncert. Na koncercie gościliśmy  Panią Prezydent Miasta Słupska, nauczycieli, absolwentów V LO, młodzież oraz mieszkańców Słupska.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego święta.

Organizacja uroczystości XXI Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół oraz 25 – lecia V Liceum Ogólnokształcącego odbyła się przy wsparciu finansowym: Fundacji PZU, Urzędu Miasta Słupsk oraz Rady Rodziców.

Czytaj więcej: XXI Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół i 25-lecie Naszej Szkoły!

XXI Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół i 25-lecie V LO

Współpartnerzy: Fundacja PZU,Urząd Miejski w Słupsku,Rada Rodziców przy V LO im. Z. Herberta w Słupsku oraz inni Sponsorzy.

Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka

Bieg z Herbertem

W dniu 26 września odbyła się druga edycja biegu "V LO na start" - bieg z Herbertem. W tym sportowym wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas I i II, którzy ścigali się na dystansie 900 metrów w Parku Kultury i Wypoczynku. Cała impreza zaczęła się o godzinie 12.00 wspólnym odtańczeniem Belgijki. Wśród chłopców najszybsi byli:
Jan Hołowienko - I miejsce
Kacper Moczulski - II miejsce
Miłosz Makowski - III miejsce
Szymon Sikora - IV miejsce
Patryk Dogadalski - V miejsce.
 
W kategorii dziewcząt zwyciężyły:
Julia Podpłońska - I miejsce
Wiktoria Pańka - II miejsce
Katarzyna Nowakowska - III miejsce
Adrianna Litwin - IV miejsce
Amelia Drużba - V miejsce.
 
Nagrodę specjalną od katedry wychowania fizycznego otrzymał pan Piotr Sulik.
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu.

Czytaj więcej: Bieg z Herbertem

Un petit bonjour de Paris!!!

W dniach 8-13 września 2019 roku, uczniowie naszej szkoły  wraz z rówieśnikami z ILO uczestniczyli w wycieczce do stolicy świata – PARYŻA. Dzięki współpracy nauczycieli języka francuskiego, wycieczka do Paryża organizowana jest każdego roku. Uczniowie zwiedzili wszystkie najważniejsze zabytki stolicy Francji, skosztowali przysmaków kuchni francuskiej, zrobili zakupy w Galerii Lafayette i wyśmienicie bawili się w parku rozrywki EuroDisneyland. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki i do kolejnych wyjazdów do Paryża, organizowanych w przyszłości. J

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.