^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Home

Orszak Trzech Króli

Po raz trzeci ulicami Słupska przeszedł Orszak Trzech Króli - staje się on tradycją w większości polskich miast. I tym razem V LO włączyło się w jego przygotowanie. Niezawodna Wiktoria Brych z kl. II c wraz z Patrykiem Jaszkiem, już studentem germanistyki, ale wciąż mocno związanym ze swą szkołą, śpiewali kolędy przed rozpoczęciem marszu. Patryk ponadto wcielił się w diabła, który nie tylko podpowiadał niecne zamiary Herodowi, ale na całej trasie dawał się we znaki idącym za Monarchami ze Wschodu mieszkańcom Słupska, dźgając ich… najprawdziwszą, świeżo ostrzoną ciupagą (ciekawe, co zrobił z widłami…). W tegorocznym słupskim orszaku debiutował turoń - w tej roli Jakub Smorawski z kl. II a. Jego kłapiąca szczęka sprawiała wiele radości zwłaszcza dzieciom. Złagodniał w drodze do szopki, gdyż… po drodze stracił oba rogi. Drugi debiut to smok z imponującym ogonem - problem niejaki z jego instalacją miał Szymon Goliszek, również z kl. II a. Obaj mocno wspierali czarta, który jednak musiał ulec anielskiemu orężu. Nad inscenizacjami towarzyszącymi imprezie czuwała pani Joanna Janusiak.

Filmową relację z orszaku można obejrzeć na gp24.pl

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.