^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Home

HERBATKA Z HERBERTEM

26 października 2015 r. odbył się w naszej szkole Dzień Patrona pod hasłem „Herbatka z Herbertem”. Uczniowie z różnych klas pod opieką pań polonistek – p. Joanny Michałowskiej oraz p. Jolanty Jedlińskiej, przygotowali program artystyczny, w którym przedstawili najbardziej znane utwory Zbigniewa Herberta. 

 

Na uroczyste obchody zaproszeni zostali: p. Dariusz Kurowski - wieloletni Dyrektor V LO, p. Hanna Ignatowicz - emerytowana nauczycielka, pomosłodawczyni wyboru Herberta na patrona, Dyrekcja wraz z Nauczycielami, uczniowie, a także przedstawiciele miejskich ośrodków kulturalnych oraz wszyscy zainteresowani twórczością Herberta. Zgodnie z motywem przewodnim, goście mogli wysłuchać najpiękniejszych dzieł naszego patrona, częstując się jednocześnie kawą lub herbatą oraz kosztując pysznych domowych ciast.

 

W  organizacji uroczystości udział wzięli: O. Chyżyński, M. Rubaj, S. Peksa, W. Zych, A. Basichowska, A. Stańczyk, M. Borowska, P. Aleksandrowicz, N. Kobiałka, M. Dobrek, A. Ożóg, N. Wróblewska, A. Spica, L. Jusiel, A. Poparda, O. Dybaś, S. Sitko, A. Kuźmińska, Sz. Goliszek, P. Spaczyński, J. Smorawski, A. Cichewicz, W. Brych oraz Z. Łyszyk. 30 października uczniowie ponownie zaprezentowali przygotowany program artystyczny podczas uroczystego apelu szkolnego.

 

Wszystkim uczniom oraz Nauczycielkom raz jeszcze dziękujemy za zorganizowanie Dnia Patrona.

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.