• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Herbertiada 2015

18 września 2015 r. nasi uczniowie - Karolina Łyszyk z kl. III b, Sandra Młyńska z kl. II d i Jonathan Spaczyński z kl. II a - wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu, który po raz trzeci odbył się w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. Przesłuchania uczestników poprzedził monodram „HM,HM” w wykonaniu Marii Czaplewskiej. W warstwie słownej monodram zbudowany został z tekstów M. Ende, A. Milne’a, H.Ch. Andersena, S. Grochowiaka, J. Tuwima i K. Ujejskiego. Jak zapowiedziano w Zaproszeniu; „Zwracając się wprost do teatralnej publiczności, aktorka zgłębia i odsłania tajemnice duszy dziecka oraz kryjące się pod nimi metafizyczne dylematy życia i śmierci”. Monodram M. Czaplewskiej zdobył II nagrodę w konkursie „Sam na scenie” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Słupsku.

Po spektaklu uczestnicy, korzystając z profesjonalnej pomocy Janusza Andrzejewskiego - aktora Teatru Nowego w Poznaniu, „rozgrzali” się przed konkursem. Wzięło w nim udział ponad trzydziestu uczestników z całej Polski. Jak podkreślili jurorzy: Jolanta Deszcz-Pudzianowska (Teatr im. J. Osterwy w Lublinie), Wojciech Machnicki (Teatr Współczesny w Warszawie) oraz Edyta Tetera, Helena Elert, Jadwiga Maj, poziom był bardzo wysoki i wyrównany, stąd trudno było wybrać najlepszych. Niestety, w tym roku nie zdobyliśmy laurów, ale zdobyliśmy cenne doświadczenia, które - jesteśmy pewni - w przyszłym roku wykorzystamy z sukcesem.

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.