^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Home

Dzień Dziecka

     1 czerwca 2015 roku w V Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Słupsku odbył się Dzień Dziecka. Całą imprezę rozpoczęło przedstawienie dla przedszkolaków z przedszkola „Miś”. W zorganizowanie zaangażowali się między innymi uczniowie klas IA, IC oraz Sandra Młyńska i Wiktoria Serafin z klasy ID. Pomysłodawczynią przedstawienia i autorką scenariusza była Wiktoria Brych z kl. IC. Po krótkim teatrzyku dzieci chętnie zaangażowały się w gry i zabawy oraz wspólne kolorowanie misiów. Dzięki temu licealiści mogli wrócić pamięcią do czasów, kiedy sami byli przedszkolakami.

    

Po przedstawieniu uczniowie rozpoczęli świętowanie własnego Dnia Dziecka, łącząc go także z dniem sportu. Klasowe potyczki sportowe to głównie wyścigi rzędów na wesoło. W tym roku odbywały się z wykorzystaniem sprzętu lekkoatletycznego, który używany jest w programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Programem objęci byli uczniowie szkół podstawowych – był to prawdziwy powrót do dzieciństwa. Najsprytniejsze zarówno w klasach pierwszych, jak i drugich okazały się klasy C. Po zawodach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W ramach sportowych zawodów rozegrano mecze piłki siatkowej, najlepsza okazała  się klasa IIA.

     Dla wybranych przygotowano potyczki umysłowe – trzyosobowe reprezentacje klas miały za zadanie udzielić odpowiedzi na pytania z siedmiu dziedzin: sport, literatura, historia i społeczeństwo, matematyka, przyroda, muzyka i słynni przywódcy. Najlepsza okazała się drużyna z klasy IA, a za nią klasa IIA i IIB. Wszyscy zawodnicy w nagrodę za udział otrzymali słodkie co nieco.

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.