• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2019-2020) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2019-2020) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2019-2020) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2019-2020) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tegoroczna inauguracja miała wyjątkowy charakter. Gościliśmy  pana Piotra Millera, wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego, który już na początku wakacji wyraził chęć odwiedzenia V LO.  Pan minister  podkreślił, że naszą szkołę wyróżnia  patriotyczne wychowanie młodzieży,  jej zaangażowanie w popularyzowanie najnowszej historii Polski. Wrócił pamięcią do wydarzeń sprzed lat, kiedy V LO, jeszcze na Krzywoustego, odwiedziła pani Anna Walentynowicz.

Gościliśmy również panią Krystynę Danilecką- Wojewódzką, wiceprezydent Słupska, panią Beatę  Chrzanowską, przewodniczącą Rady Miasta, oraz radną - panią Annę Mrowińską. Pani wiceprezydent, zachwycona wokalnymi występami Natalii Adamkiewicz, Pauliny Łaga i Ringo Todorovića,  nie tylko przypomniała ich zaangażowanie w życie lokalnej społeczności (wspomniała m.in. występ naszych uczniów przy okazji nadania imienia Danuty Siedzikówny "Inki" przy miejskim rondzie), dyspozycyjność młodych artystów, ale perfekcjonizm w przygotowaniu wszelkich imprez. Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy też od pani Anny Mrowińskiej, która - jak powiedziała - jest zakochana w naszej szkole. Pani Beata Chrzanowska zaś przyznała, że choć zmieniliśmy adres, zmieniliśmy budynek, nie zmieniliśmy charakteru.

Paulina, Natalia i Ringo - jak zwykle - zachwycili swoimi interpretacjami piosenek. Pani wiceprezydent szczególną uwagę zwróciła na "Remember me" w wykonaniu Natalii  i na gorąco zaprosiła do ratusza na uświetnienie najbliższych uroczystości.

Uroczystość szkolną poprzedziła Msza św. w kościele Mariackim, a po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.