^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

I V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ „ Podróże z Herbertem”

06 kwietnia 2018 roku odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej „Podróże z  Herbertem”. Inicjatorem pomysłu oraz organizatorem konkursu jest V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku.

Szkoła należy do elitarnego Klubu Herbertowskich Szkół  i włączyła się w działania mające na celu popularyzację twórczości Poety wśród młodych słupszczan.

Do rywalizacji o miano najlepszego interpretatora wierszy Herberta przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Słupska i powiatu słupskiego. W konkursie wzięło udział 37 uczestników.

Jury w składzie:

Przewodnicząca:  Aleksandra Karnicka – instruktorka Ośrodka Teatralnego RONDO,

Tomasz Tomasik  – nauczyciel akademicki Akademii Pomorskiej,

Maciej Banachowski –muzyk, dyrygent Słupskiej Sinfonietty

oceniało uczestników w dwóch kategoriach – recytacja i poezja śpiewana.

 

Przyznano następujące miejsca:

w kategorii RECYTACJA

I miejsce  - Lena Jeżewska,

II miejsce – Kamil Sazon,

III miejsce ex aequo – Hanna Dobkowska i Julia Młynarczyk,

Wyróżnienie – Jędrzej Sibiński

w kategorii POEZJA ŚPIEWANA

I miejsce – Natalia Andrzejczak

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – Paulina Łaga i Ringo Todorovic

Fundatorami nagród było Biuro Podróży Euro Tours w Słupsku, Nowy Teatr  w Słupsku, Planeta fitness w Słupsku  oraz Starostwo  Powiatowe w Słupsku. Patronat nad konkursem objęły takie instytucje, jak: Starostwo Powiatowe w Słupsku, Akademia Pomorska , Ośrodek Teatralny Rondo, Słupska Sinfonietta, Radio Koszalin i Kanał 6.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.