^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Home

Świadomi patrioci - recital Andrzeja Kołakowskiego

4 grudnia, na zaproszenie p. Joanny Janusiak, wystąpił z recitalem znany twórca ballad, piewca Żołnierzy Wyklętych – pan Andrzej Kołakowski. Przyjechał do naszej szkoły ze swoją żoną, panią Anną, która w bardzo przystępny, a zarazem ciekawy sposób przedstawiła trudny rozdział naszej najnowszej historii – walkę niepodległościowego podziemia z sowieckim okupantem po II wojnie światowej. Wielu uczniów nie zdawało sobie sprawy z wielkości ofiary, jaką złożyli żołnierze NSZ i AK.

Po wykładzie wystąpił pan Andrzej Kołakowski. Piosenki, które śpiewał, inspirowane były koknretnymi wydarzeniami, bardzo tragicznymi, ale świadczącymi o niezłomnej postawie bohaterów, których pamięć przez lata szargano, a i dziś jeszcze prawda o ich walce z trudnością przebija się do świadomości Polaków.

Spotkanie z panem Andrzejem Kołakowskim i jego żoną było niesamowitą lekcją historii, lekcją, która wzruszyła, zapadła nie tylko w umysły, ale i w serca uczniów. Świadczyły o tym nawet łzy na twarzach niektórych uczennic.

Niespodzianką była na koniec prośba pana Andrzeja – chciał posłuchać naszych artystów, tak więc Paulina i Ringo, przy akompaniamencie Mateusza, zaprezentowali również swoje aranżacje. Pan Andrzej zapamiętał ich występ z eliminacji do II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, w którego jury zasiadał i szczególnie wyróżnił wykonania właśnie naszych uczniów.

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.