• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Sukces Pauliny na II OFPNiN w Krakowie!

Paulina Łaga zajęła I miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej oraz otrzymała tzw. Małe Grand Prix z zaproszeniem do wielkiego koncertu z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Krakowie - występ z orkiestrą Filharmonii Krakowskiej i chórem Uniwersytetu Jagiellońskiego! Spośród ponad dwustu uczestników eliminacji ogólnopolskich zaszczytu tego dostąpiło tylko dwóch solistów i jeden chór. Gratulujemy! Nagrodzonej piosenki możemy posłuchać:

https://drive.google.com/open?id=1bwkHGEeqP-0IvPGDtlFlJNjKNVcTfpv6

Informacje na temat festiwalu na stronie:

https://piosenkaniezlomna.pl/edycja-2017

Narodowe Święto Niepodległości w Krakowie to wyjątkowe wydarzenie. Wrażenie robi nie tylko biało-czerwony marsz, ale idące w nim grupy rekonstrukcyjne, ułani na koniach, cechy rzemiosł w tradycyjnych strojach... Uroczystości wojskowe w wawelskiej katedrze, tonący w kwiatach sarkofag Józefa Piłsudskiego – niestety, nam tego brakuje. A wieczorna wspólna Lekcja Śpiewania, już 66! Tysiące mieszkańców Krakowa i okolic z całymi rodzinami zebrało się przed Sukiennicami, by wspólnie śpiewać pieśni żołnierskie i patriotyczne. Żeby było łatwiej, każdy mógł dostać śpiewnik albo zerkać na telebim, śpiewaniu pomagał chór na scenie i orkiestra. Radosnemu świętowaniu nie było końca. Może watro czegoś od krakowian się nauczyć?

Ciekawą lekcją historii była wizyta w Muzeum Armii Krajowej. Uświadomiła ogrom cierpienia spowodowanego wojną i wielkie poświęcenie żołnierzy AK, nie tylko w walce z nazistami, ale i zmagania z kolejnym, tym razem komunistycznym okupantem.

W Krakowie było nie tylko wzniośle i patriotycznie, ale też legendarnie i wesoło. Wprawdzie smok wawelski potraktował nas łagodnie, ogniem nie ział, za to gabinet figur woskowych rozbawił do łez.

Tak więc połączyliśmy pożyteczne z przyjemnym, zwyciężyliśmy i wróciliśmy :)

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.