^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Home

XIX Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół

W dniach 19.10.-20.10.2017r. w Warszawie odbył się XIX Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół. W tym roku połączony był z 20-leciem istnienia XCIC Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta.

W pierwszym dniu zjazdu odbyła się Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników koncelebrowana przez Abp. Henryka Hosera. Następnie odbyły się uroczystości w szkole. Gościem honorowym była Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. i członek rodziny Herbertów, siostrzeniec poety p. prof. Rafał Żebrowski.

Link do artykułu na oficjalnej stronie Prezydenta:

http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,307,swieto-szkol-herbertowskich-z-udzialem-pierwszej-damy.html

W trakcie uroczystości zostały wręczone Medale Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku z naszej szkoły medal otrzymała p. mgr Jolanta Żeromska. Innym przyznawanym odznaczeniem w trakcie zjazdu był Medal Pro Patria. Jest to polskie resortowe odznaczenie cywilne przyznawane osobom i instytucjom  za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, za patriotyczne wychowanie młodzieży zgodnie z wartościami Zbigniewa Herberta. Odznaczenie to otrzymali p. mgr inż. Wioleta Kurtiak, p. mgr Wojciech Gajewski i p. mgr Dariusz Kurowski.

Na koniec dnia wszyscy udali się do Teatru Roma na spektakl "Piloci".

W drugim dniu delegacje Szkół Herbertowskich przejechały na Cmentarz Powązkowski i złożyły wieńce na grobie Zbigniewa Herberta. Następnie delegacje zwiedzały Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stadionu Narodowy. PGE Narodowy zrobił ogromne wrażenie na zwiedzających. Zobaczyliśmy loże vip - platynową i kryształową, a także szatnię drużyny.

Na zakończenie odwiedziliśmy Belweder, a w nim muzeum Józefa Piłsudskiego. 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.