^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Home

Wycieczka do Wilna.

W dniach 29.05. – 01.06.br. odbyła się czterodniowa podróż na Litwę. Wycieczkę zorganizowała klasa IB (choć uczestniczyło w niej kilkoro uczniów z innych klas) pod okiem p. Joanny Janusiak, Izabeli Ledeman oraz ks. Piotra Świątkowskiego.

Uczniowie podczas pobytu w Wilnie mieli okazję zwiedzić wiele zabytków związanych z polską historią i kulturą - przepiękny barokowy kościół św. Piotra i Pawła, który zachwycił ponad dwoma tysiącami niesamowitych rzeźb stiukowych, cmentarz na Rossie, Ostrą Bramę, uniwersytet, Muzeum Adama Mickiewicza oraz wiele innych. W drodze do Trok uczniowie złożyli hołd ofiarom ludobójstwa w ponarskim lesie. Uczcili też pamięć 1200 polskich żołnierzy - ofiar wojny polsko - bolszewickiej z lat 1919 - 1921, pochowanych na cmentarzu wojskowym na Antokolu.

Zamek na jeziorze w Trokach i karaimskie kibiny to atrakcje kolejnego dnia wyprawy. A podziwianie panoramy Wilna z trzech różnych miejsc (Wzgórze Trzech Krzyży, wieża telewizyjna, hol hotelu "Panorama") było podsumowaniem wileńskiej przygody

Uczestnicy wyjazdu mogli również spróbować przysmaków Wilna, a dzięki temu poznać lepiej polskie i litewskie tradycje. Pomimo nie zawsze sprzyjającej, deszczowej pogody (zwłaszcza podczas spaceru po Kownie) atmosfera wycieczki była naprawdę słoneczna. 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.