^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Home

Narodowe Święto Niepodległości

Niepokonana – tak zatytułowany był koncert, na który w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie V LO zaprosili nauczycieli i swoich kolegów. Koncert był muzyczną ilustracją najważniejszych wydarzeń z ponadtysiącletniej historii naszego narodu, począwszy od chrztu Polski w 966 roku po czasy najnowsze. Uczniowie nie tylko mistrzowsko odśpiewali „Bogurodzicę” - pieśń polskich rycerzy, ale i zatańczyli mazura. Ballada Lecha Makowieckiego „966”, dwukrotnie zaśpiewana  przez Ringo, mało dziś znana „Pieśń konfederatów barskich” czy „Niepodległość” w wykonaniu Pauliny to tylko niektóre z utworów zaprezentowanych na koncercie.

Młodzież zaprezentowała swój program również mieszkańcom Słupska, którzy przyjęli go bardzo ciepło. Były i łzy wzruszenia...

Nad całością czuwały panie Joanna Janusiak i Katarzyna Góra, gościnnie chór wsparła swymi radami pani Edyta Stańczyk z SP4, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. W przedsięwzięcie zaangażowało się 50 uczniów.

 

 

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.